JESTEŚMY TYMI, którzy pomogą ci kiedy inni zawodzą ...        
SZANUJEMY CZAS NASZYCH KLIENTÓW, dlatego zlecenia nam powierzone...
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZY JEST KLIENT. Dokładamy wszelkich starań...
FARROW BALL

 

 

Farrow & Ball: niezrównana głębia koloru i elegancja wykończenia
Farby Farrow & Ball oferują niezrównaną głębię koloru i elegancję wykończenia, tapety są zaś wprost wyjątkowe. Firma znana jest na całym świecie jako specjalista od kolorów, dostawca farb dekoracyjnychi tapet dla bardzo wymagających klientów i wyróżnia się jako jedyny producent, który wszystkie farby i tapety sprzedaje rzeczywiście pod własną nazw. Produkty firmy Farrow & Ball reprezentuje najlepiej emulsja Estate Emulsion, która pozwala na uzyskanie niedoścignionej matowości i głębi koloru dzięki zawartości pigmentu nawet do 30% wyższej niż w innych farbach.

 

 

Najwyższa jakość – od lat
Firma Farrow & Ball założona została w latach trzydziestych XX wieku w hrabstwie Dorset, na południowym wybrzeżu Anglii, przez dwóch chemików: Johna Farrowa i Richarda Balla. Mimo skromnych początków, dzięki naciskowi na wysoką jakość produktów szybko zdobyła renomę, podpisując kontrakty na dostawę farb dla Admiralicji i Ministerstwa Wojny. W okresie powojennym, gdy niemal wszyscy producenci farb porzucili tradycyjne receptury i zwrócili się ku tańszym farbom akrylowym z wysoką zawartością tworzyw sztucznych, prywatna firma Farrow & Ball pozostała wierna swojej sztuce, opierając się na tradycyjnych recepturach i wykorzystując tylko najlepsze surowce.

 

 

Firma od zawsze miała lojalną grupę klientów, a wraz z odrodzeniem zainteresowania restauracją i historycznymi kolorami, które nastąpiło przed dwudziestu laty, jej sława zaczęła zataczać coraz szersze kręgi. Na całym świecie markę Farrow & Ball wybierają coraz częściej wymagający klienci, którzy cenią sobie wyjątkowy charakter, jaki wnętrzu nadają jej produkty.

 

 

Farrow & Ball pozostaje firmą niezależną i wciąż prowadzi produkcję farb i tapet w tym samym małym miasteczku w Dorset co dawniej. Asortyment został jednak przez lata udoskonalony i obecnie oferuje klientom szeroką gamę eleganckich wykończeń dekoracyjnych i architektonicznych, a także niezwykłą kolekcję ręcznie wykonanych tapet stworzonych przy użyciu farb Farrow & Ball. W ciągu ostatniej dekady firmowe salony wystawowe, w których wypróbować i wybrać można oferowane przez firmę produkty, otwarto między innymi w starannie wybranych punktach Londynu, Paryża, Nowego Jorku, Los Angeles i Mediolanu.

 

 

Piękne, wykwintne tapety
Niewielki zespół rzemieślników tworzy kolekcję tapet, która nie ma sobie równych. W odróżnieniu od wielu tapet, których producenci wykorzystują tusz drukarni przemysłowych, tapety Farrow & Ball powstają przy użyciu jedynie przyjaznych środowisku farb firmowych, dzięki czemu są niezwykle przyjemne w dotyku i delikatne, a przy tym wytrzymałe i zmywalne. Do tej pory powstało czternaście kolekcji z wzorami od pasków i prążków po wzory wypukłe w ponad 700 kompozycjach kolorystycznych. Dzięki zastosowaniu palety farb Farrow & Ball zgodność koloru między farbą a tapetą jest wprost niedościgniona.

 

 

Wyjątkowość Farrow & Ball
Podczas gdy wielu producentów farb stara się obniżyć koszty, wykorzystując „wypełniacze” z tworzyw sztucznych, firma Farrow & Ball nie odstąpiła nigdy od wykorzystania najwyższej jakości surowców. W odróżnieniu od producentów, którzy używają mniej dokładnych, zakupionych urządzeń farbujących, Farrow & Ball wciąż wytwarza i kontroluje każdą partię farby osobiście, gwarantując w ten sposób wysokiej jakości wykończenie, głębię i wierność koloru. Firma wciąż korzysta z tradycyjnych receptur i stosuje tradycyjne metody. Stworzona przez nią paleta 132 kolorów w trzynastu wykończeniach powstała, aby zapewnić piękny i harmonijny efekt, w domu i na zewnątrz, niezależnie od wybranego stylu.

 

 

Farrow & Ball jest producentem najbardziej przyjaznych środowisku farb na świecie.W odróżnieniu od wielu producentów, firma od dziesięcioleci wykorzystuje jedynie naturalne składniki, takie jak olej lniany i glinka porcelanowa, unikając substancji szkodliwych np. amoniaku i formaldehydu. Oznaczone dla większości farb Farrow & Ball poziomy LZO (lotnych związków organicznych) są tak niewielkie, że czołowe wykończenia, w tym Estate® Emulsion, Modern Emulsion i Exterior Masonry podczas testów przeprowadzonych zgodnie z normami Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (US Environmental Protection Agency, EPA) zaliczane są wręcz do kategorii farb o ich zerowej emisji.

 

 

Nasz wysiłek na rzecz ochrony środowiska rozciąga się na cały proces produkcji i zasłużył na wyróżnienie certyfikatem ISO14001:2004. Na każdym etapie pracy, od doboru surowców po wykorzystanie energii, gospodarkę odpadami i dystrybucję, dokładamy wszelkich starań, aby działać w sposób ekologicznie odpowiedzialny. Opieramy się powszechnemu w przemyśle wykorzystaniu pojemników z tworzyw sztucznych i pozostajemy wierni tradycyjnym opakowaniom metalowym, które dzięki swojemu składowi nadają się do łatwego przetworzenia. Linia udoskonalonych pod kątem ekologicznym farb do gruntowania i wykończeń oznaczona jest symbolem „E”. Wszystkie wykończenia są niskozapachowe, a charakterystyczne dla nich „niskie”, „śladowe” czy też (według klasyfikacji EPA) „zerowe” poziomy LZO zgodne są z normami zawartymi w ustawodawstwie UE, łącznie z tymi, których obowiązywanie nie jest przewidziane do roku 2010.

 

 

ESTATE® EMULSION e
WATER BASED EGGSHELL e
MODERN EMULSION e
SOFT DISTEMPER e
CASEIN DISTEMPER e
EXTERIOR MASONRY e
STABILISING PRIMER e
WATER PRIMER & UNDERCOAT e


System zarządzania środowiskowego Farrow & Ball, w uznaniu stałych starańna rzecz utrzymania i poprawy parametrów wypływu na środowisko naturalne, uzyskał certyfikat14001:2004.

 

Szczegółowych informacji udziela biuro prasowe Farrow & Ball
+44 (0)1202 850182 press@farrow-ball.com
www.farrow-ball.com